BALTHAZAR DESIGN HOTEL, Kraków
La Campana - Trattoria
Przyjazd
Wyjazd

La Campana - Trattoria

26 sierpnia 2019

Ristorante | Garden | Live music 

 

Przy jednej z najstarszych ulic Krakowa, nieopodal Muzeum Archidiecezjalnego i Pałacu Biskupiego, dawnej siedziby Kardynała Karola Wojtyły, mieści się kamienica o niezwykłej historii. A w niej równie niezwykła restauracja, Trattoria La Campana, w której unosi się zapach oliwek, włoskich ziół i świeżo zerwanych kwiatów z otaczającego La Campanę ogrodu. Jedynego takiego w obrębie krakowskiego Starego Miasta.

Do restauracji prowadzą wspaniałe, kute, późnogotyckie wrota. Za progiem na gości czekają dwie pięknie zdobione drewnem sale, których okna wychodzą na romantyczny ogród, otoczony zabytkowymi murami. Dwie kolejne sale, znajdujące się w piwnicach kamienicy, wprowadzają Gości w klimat średniowiecznego, tajemniczego Krakowa.

Zabytkowa kamienica, w której mieści się La Campana, zwana jest „Domem pod Trzema Koronami”. Niegdyś była miejscem spotkań Bractwa Dzwonników Wawelskich sprawujących pieczę nad Dzwonem Zygmunta. Stąd też pochodzi nazwa trattorii – La Campana, co po włosku oznacza dzwon.

Jak głosi tradycja, po ciężkiej pracy – rozhuśtanie trzynastotonowego kolosa wymaga nie lada wysiłku – członkowie Bractwa spotykali się w tutejszej gospodzie, aby odzyskiwać siły.

Kontakt:

La Campana

ul. Kanonicza 7, 31-000 Kraków

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do niedzieli, od 12:00 do 23:00

Telefon

+48 12 430 22 32

E-mail

restauracja@lacampana.pl


https://lacampana.pl/

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij